O Hellstork bare...

 

HELLSTORK BAR SENICA
STREDA 16:00 - 23:00
ŠTVRTOK 16:00 - 23:00 
PIATOK 16:00 - 24:00
SOBOTA 16:00 - 24:00
NEDEĽA 16:00 - 23:00HISTÓRIA

V októbri 2010 prvý krát otvoril podnik SKLEP PUB - Klub malých pivovarov svoje dvere. Vznikol tak jeden z prvých nezávislých craft beer pubov na Slovensku. Pivá sa striedali najprv na jednej pípe. No postupom času pípy pribúdali a budovala sa aj rozsiahla pivotéka plná belgických, anglických a škótskych pív. Organizovali sme rôzne ochutnávky a ľudom stále bližšie a bližšie približovali remeselné pivá. Náš podnik vyhral už po roku historicky prvé ocenenie Slovenskej Pivovarníckej Akadémie - "Tradičný hostinec, pivný bar a pub" za rok 2011. Neskôr sa podnik presťahoval takmer o dvere vedľa a pribudol aj ďalší projekt, podnik SKLEP PUB - Polianka. Začali sme organizovať aj pivný festival Senica Pije Pivo. Oba z týchto projektov sú už skrz časovej zaneprázdnenosti minulosťou. Pred troma rokmi sme ukončili éru SKLEP PUB a podnik sa definitívne premenoval na HELLSTORK BAR. Za 10 rokov sme vám odprezentovali nespočetné množstvo druhov piva z celého sveta a dali tak priestor vzniku jedného z rešpektovaných pivovarov na Slovensku - Remeselný pivovar Hellstork.

SÚČASNOSŤ
Na viacerých pípach sa pravidelne striedajú pivá nielen z nášho pivovaru, ale aj spriatelených malých pivovarov zo Slovenska a Čiech, poprípade pivných hviezd zo sveta. Našim cieľom bolo, je aj bude, vždy budovať kultúru piva a zlepšovať prezentáciu pív z malých nezávislých pivovarov v okolí Myjavy a Senice! Nikdy nám nešlo o kvantitu, ale v prvom rade o kvalitu.

O pivo je u nás postarané tak ako má byť! Za našimi pípami sa nachádza chladený priestor, tzv. „pivnica", v ktorej udržiavame stálu teplotu 5,5°C. Pivo neprechádza žiadnym iným dochladzovacím systémom a je tým pádom perfektne chladené v celom pivnom vedení až po váš pohár. Jednoducho tak, ako to kedysi bývalo samozrejmosťou. Pivo, ktoré je privezené do pivnice, má takmer 24 hodín odpočinok pred jeho narazením, aby sa stabilizovalo po prevoze a nečapovali sme Vám tak „rozbité“ pivo. Pivo je „tlačené“ zmesou plynov 20% oxidom uhličitým (prirodzená súčasť piva) a 80% dusíkom (udržanie pôvodných vlastností piva po celý čas vyprázdňovania sudu). Pohár vždy perfektne umytý, neparfumovaným profesionálnym prostriedkom a pivo je načapované vždy štýlom, aký prislúcha danému pivnému druhu.

Okrem kvalitného piva vám ponúkame široký výber rumov, whiskey a bourbonov. Že remeselné produkty majú u nás veľké zastúpenie svedčia aj rôzne ovocné destiláty, spolupráca s frajermi z Coolňa Bistro, či naše domáce výrobky

Pre aktuálne dianie a ponuku nás sledujte na sociálnych sieťach.