Pivovar & Bar

Ked bocian z pekla vyletí

Varenie piva sa stalo našim obrovským koníčkom. Z drobného varenia v hrnci (homebrewing) až po varenie v skutočnom pivovare. Ako domovariči sme sa zúčastňovali rôznych súťaží a stretnutí, kde sme spoznali veľa super ľudí. Pomáhali nám, radili a my sme pokorne počúvali o čom sa starší a skúsenejší rozprávajú a skúšali si ich rady overovať na domácom varení. Z malých zobákov sa tak stali neskôr kolegovia a priatelia. Na základe týchto vzťahov vznikol nápad skúsiť kočovať a variť si svoju značku piva.

V domácich podmienkach vybudované naše vlastné receptúry prenesené do varne oficiálneho minipivovaru. Stali sme sa sami teda amatérskymi sládkami, ktorí varia v prenajatých priestoroch spriatelených minipivovarov svoje vlastné oficiálne pivo.

Zameraný hlavne na vrchne kvasené pivá a varenie rôznych špecialít a nie stereotypných druhov piva, vyrážame zamútiť vody malého remeselného pivovarníctva Slovensku. Náš zámer je jasný! Variť poctivé remeselné pivo z kvalitných surovín, zabávať sa a popritom vzdelávať pivný národ! Nikdy nespadneme do hlbín hektolitrov vyrobených fádnych ležiakov. Hellstork je pripravený pocvičiť vaše chuťové bunky a ukázať vám jeden z najkrajších koníčkov na planéte!

Remeselný pivovar Hellstork

21.12.2012, v deň kedy bola vypočítaná ďalšia apokalypsa a koniec mayského kalendáru sme nasadli do našej Noemovej archy menom Kočovný pivovar Hellstork a vydali sme naproti rozbúreným vodám slovenského remeselného pivovarníctva. Posilnení túžbou zanechať v nej aspoň malú stopu sme vypustili na verejnosť prvé „detičky“ od pekelného bociana. Tak ako pre zvyšok sveta, tak aj pre nás začala nová éra – nový začiatok.

Počas osemročnej plavby plnej nástrah búrok a bleskov, vzostupov aj pádov, ale aj slnečného bezvetria sme konečne objavili ostrov! V ruinách prasacích fariem sme vykopali hlboké artézske studne a použili recepty našich predkov uchované v komínoch spaľovní….ale no…dosť bolo LSD! Pevne veríme že už tento rok navždy zakotvíme na neprebádanom novom území menom REMESELNÝ PIVOVAR HELLSTORK.

 Áno…po viac ako 8 rokoch varenia a plaviac sa po celom bývalom Československu, sa nás bocian ide natrvalo uhniezdiť, vystúpiť z pekla a tak definitívne rozprestrieť svoje krídla kreatívnosti.

OCENENIA PIVOVARU:
RateBeerBest Awards - ​Best Brewer of Slovak republic 2019
RateBeerBest Awards 
Best Brewer of Slovak republic 2018
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Sládok roka 2018
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2018
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2017
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2016
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Inovátor roka 2016
Slovenská Pivovarnícka Akadémia - Lietajúci pivovar roka 2015

 


 

Hellstork Bar

 

HISTÓRIA
V októbri 2010 prvý krát otvoril podnik SKLEP PUB - Klub malých pivovarov svoje dvere. Vznikol tak jeden z prvých nezávislých craft beer pubov na Slovensku. Pivá sa striedali najprv na jednej pípe. No postupom času pípy pribúdali a budovala sa aj rozsiahla pivotéka plná belgických, anglických a škótskych pív. Organizovali sme rôzne ochutnávky a ľudom stále bližšie a bližšie približovali remeselné pivá. Náš podnik vyhral už po roku historicky prvé ocenenie Slovenskej Pivovarníckej Akadémie - "Tradičný hostinec, pivný bar a pub" za rok 2011. Neskôr sa podnik presťahoval takmer o dvere vedľa a pribudol aj ďalší projekt, podnik SKLEP PUB - Polianka. Začali sme organizovať aj pivný festival Senica Pije Pivo. Oba z týchto projektov sú už skrz časovej zaneprázdnenosti minulosťou. Pred troma rokmi sme ukončili éru SKLEP PUB a podnik sa definitívne premenoval na HELLSTORK BAR. Za 10 rokov sme vám odprezentovali nespočetné množstvo druhov piva z celého sveta a dali tak priestor vzniku jedného z rešpektovaných pivovarov na Slovensku - Remeselný pivovar Hellstork.

SÚČASNOSŤ
Na deviatich pípach sa pravidelne striedajú pivá nielen z nášho pivovaru, ale aj spriatelených malých pivovarov zo Slovenska a Čiech, poprípade pivných hviezd zo sveta. Našim cieľom bolo, je aj bude, vždy budovať kultúru piva a zlepšovať prezentáciu pív z malých nezávislých pivovarov v meste Senica a v okolí. Nikdy nám nešlo o kvantitu, ale v prvom rade o kvalitu.

O pivo je u nás postarané tak ako má byť! Za našimi pípami sa nachádza chladený priestor, tzv. „pivnica", v ktorej udržiavame stálu teplotu 7°C. Pivo neprechádza žiadnym iným dochladzovacím systémom a je tým pádom perfektne chladené v celom pivnom vedení až po váš pohár. Jednoducho tak, ako to kedysi bývalo samozrejmosťou. Pivo, ktoré je privezené do pivnice, má takmer 24 hodín odpočinok pred jeho narazením, aby sa stabilizovalo po prevoze a nečapovali sme Vám tak „rozbité“ pivo. Pivo je „tlačené“ zmesou plynov 20% oxidom uhličitým (prirodzená súčasť piva) a 80% dusíkom (udržanie pôvodných vlastností piva po celý čas vyprázdňovania sudu). Pohár vždy perfektne umytý, neparfumovaným profesionálnym prostriedkom a pivo je načapované vždy štýlom, aký prislúcha danému pivnému druhu.

Okrem kvalitného piva vám ponúkame široký výber rumov, whiskey a bourbonov. Že remeselné produkty majú u nás veľké zastúpenie svedčia aj destiláty od Žufánka, Limonády z Kopaníc, či výber naturálnych a remeselných vín. Ponúkame Vám na jedlo Pastrami Sendviče ( v spolupráci s Coolňa Street Food ), ale aj naše nakladané hermelíny, ktoré sa stali v Senici už legendárnymi. Počas víkendov v rôznych obmenách ponúkame aj teplé jedlá alebo snacky ako hranolky s trhaným mäsom a i. 

Pre aktuálne dianie a ponuku nás sledujte na sociálnych sieťach.