BEAT TO JUICE...ovocná IPA s Kalamansi?Kalamansi, alebo po našom Kalamondín je citrusové ovocie, ktoré je hybridom mandarinky a kumquatu "Nagami". Pôvodom z Číny, neskôr privezené na Filipíny, kde získava aj svoj "nick name" Filipínska mandarinka. Na Filipínach rovnako ako v niektorých častiach Ázie ( Čína, Borneo, Taiwan ) je neoddeliteľnou súčasťou miestnych pokrmov, ktorým dodáva špecifickú chuť. Tá je výrazne kyslá, no šupka zase príjemne horkosladká sladká. Kalamansi sa používa na marinovanie rýb, poprípade iného mäsa. Je súčasťou tradičných pokrmov ako polievky sinigang, alebo "filipínskeho ceviche" kinilaw. Používa sa taktiež ako korenina, poprípade ako súčasť nápojov. Rovnako ako všetky citrusové plody aj Kalamansi v sebe nosí neskutočne množstvo vitamínu C.


My sme začiatkom roku 2017 na Salóne Piva v Prahe uviedli na trh prvé pivo s týmto skvelým ovocím. Do pár mesiacov prešlo čiastočnou úpravou receptúry, naučili sme sa s Kalamansi "robiť" a zrodila sa ďalšia vlajková loď nášho pivovaru BEAT TO JUICE. Toto pivo je v štýle Fruit Infused Session IPA ( ovocná ľahká IPA ) s 5,0 - 5,5% obsahom alkoholu. Vždy záleží od prekvasu ovocia s pivom. Ovocie nechávame ležať spolu so studeným chmelením v tankoch, pokiaľ sa nedocieli požadovaná chuť a vôňa. V kombinácií s americkými chmeľmi vytvára v ústach smršť osviežujúceho ovocia s príjemnou horkou, až limetkovou koncovou . V roku 2018 sme na medzinárodnej stránke pre hodnotenie pív RateBeer dostali za toto pivo ocenenie "Best Beer by Country 2017".

Píše sa rok 2020 a sme radi, že za 3 roky sme pivo udržali v ponuke ako jedno z najikonickejších pív nášho pivovaru, ktoré sa vypredáva skôr, než ho stihneme dať do ponuky. Ďakujeme, že vám chutí, lebo my ho milujeme.

159 views
PIVOVAR

HELLSTORK  spol. s.r.o.

Turá Lúka 12B

917 03 Myjava

Kontaktná osoba: Peter Holčík 

Telefón: 0948 223 986

E-mail: info@hellstork.sk

HELLSTORK Bar

HELLSTORK BAR SENICA

Hviezdoslavova 2556/63
905 01 Senica


fb: @hellstorkbarsenica
insta: @hellstorkbar

© 2019 by HELLSTORK ... Produced by STGroup&Co.,s.r.o.