Daniel: Nový rok začnem tak od srdca

IMG-20210102-WA0006Divinový tatarák

- srnčie srdce

- cibuľa biela a červená

- koriandrová vňať

- zelená chilli paprička

- horčica s estragónom

- soľ

- WILDSTORK: DARK SIDE OF MY MIND (pivná redukcia)

 

Srdce umyjeme, osušíme a nakrájame na malé kúsky. Osolíme a necháme na doske. Cibuľu spolu s chilli a koriandrom rozsekáme na drobno. Pridáme k mäsu a ešte spolu nožom ako s kolískou dotvoríme do požadovanej hmoty. Mäsovú zmes dáme do misky a dochutíme horčicou, soľou a WILDSTORK redukciou.

 

Pšeničný chlieb so slnečnicou a melasou

2dcl vlažnej vody zmiešame s jedným balením sušených kvasníc, 1PL melasy a lúpanou slnečnicou, necháme rozbehnúť kvasnice. Pridáme tak 200g hladkej múky a počas miesenia pridáme tak ešte 100g múky aby vzniklo hladké cesto. Dáme na teplé miesto. Vykysnuté cesto môžeme piecť vo forme alebo na plechu v tvare a veľkosti knedle či veky. Pečieme na 250° 15'. Vychladnutý a nakrájaný chlieb opečieme na sucho dáme bokom a ešte za tepla potrieme konopným olejom. Navrstvené hrianky dozdobíme čerstvou žeruchou.

 

WILDSTORK: DARKSIDE OF MY MIND je pivná redukcia. Chuť je kyslá, mierne slaná a pražená. Vôňa černice, čierne ríbezle, slivkový lekvár a čokoláda. Môže byť náhradou hneď niekoľkých dochucovadiel naraz ako je sójová a worchester omáčka, cherry, ume ocot či ríbezľový ocot.

IMG-20210102-WA0004